Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

Jezus mówi dziś do nas: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! To wezwanie nie traci swojej aktualności, nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i modlimy się. Wciąż potrzebujemy nawrócenia, by być jeszcze bliżej Boga. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan: prośmy Boga, by ustały gorszące podziały i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.

Zapraszamy na dzisiejsze kolędowanie z chórem parafialnym z Morgów po Mszy o 11.15, a o 14.45, zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie kochane babcie i kochanych dziadków, na jasełka w wykonaniu Dzieci Maryi i ministrantów pt. Betlejem to my sami połączone ze wspólnym kolędowaniem.

W tym tygodniu „powracają” już Msze św. wieczorne oraz czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Jednak w związku z trwającymi jeszcze kolędami kancelaria po południu i wieczorem jest nieczynna.

W tym tygodniu przypadają urodziny księży pochodzących z naszej parafii – w poniedziałek ks. Dariusza Gembały i w środę ks. Benedykta Hałoty (Msze św. o 8.00).

W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła – zapraszamy do szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.15 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu „Agapetos”. Nieszpory kolędowe o 15.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o parlamentarnej dyskusji nad ochroną życia poczętego, o grobie Heleny Kmieć, zamordowanej przed rokiem wolontariuszki misyjnej, który stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej najbliższych oraz o Peru, które ostatnio nawiedził papież Franciszek. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy tekst o tym, jaka jest dziecięca wiara oraz plakat z Kamilem Stochem oraz płyta audio z hitami zespołu Małe TGD. Od tego numeru cena MGN wynosi 5 zł.

Wydział Teologiczny UŚ otwiera Studia Podyplomowe Teologiczno-Katechetyczne. Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci studiów uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w szkołach podstawowych i w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych). Studia zostaną uruchomione od semestru letniego – czyli od końca lutego br. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej lub WTl UŚ.

W dniach 11-18.02.2018 r. w naszym kościele odbędzie się zbiórka książek dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta. Szczegóły wkrótce.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą parafialną pielgrzymkę do Francji, która odbędzie się w terminie 10-17 lipca br. Zapraszamy do pielgrzymowania.

Parafia w Kosztowach organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” w terminie 27.06-7.07.2018 r. Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej http://www.parafiakosztowy.pl.

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Klara Pypłacz, l. 79, zam. ul. Brzezińskiej 58

- śp. Helena Zubowicz, l. 93, zam. ul. Reja 54 (DPS)