Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.

Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: Czego szukacie? To pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko – przyszedł do nas jako małe dziecko, słuchamy Go w Słowie Bożym, przyjmujemy w Komunii św. Jest obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwala nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście szukamy Boga?

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.

Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory kolędowe z chórem „Familia” o 15.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.15 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu chóru parafialnego z Morgów, a zamiast nieszporów, o 14.45, Dzieci Maryi i ministranci zapraszają wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie kochane babcie i kochanych dziadków, na jasełka pt. Betlejem to my sami połączone ze wspólnym kolędowaniem. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii.

Za dwa tygodnie (28.01.2018 r.) po Mszy św. o 11.15 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu „Agapetos”.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o Bożym Maratończyku, czyli o św. Stanisławie Kostce, który jest patronem Polski i polskiej młodzieży, o obrazie Leonarda da Vinci Zbawiciel świata, który został zakupiony przez następcę tronu Arabii Saudyjskiej i który będzie wystawiony w sercu muzułmańskiego kraju oraz o Chile, które odwiedzi papież Franciszek.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami dwujęzycznymi dziękują parafianom za wsparcie duchowe i finansowe w realizacji projektu edukacyjnego „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”.

Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 10 informuje o organizowanej akcji, która ma na celu pomoc chorej na nowotwór Lence. SP 10 zaprasza od poniedziałku na stoisko ciasteczkowe, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie dziewczynki jedyną metodą, która ma szansę uratować jej życie.

Ks. Michał zaprasza na kulig w Szczyrku – w sobotę 27.01.2018 – wyjazd o 12.00, koszt 65 zł. Zapisy u ks. Michała lub w zakrystii.

Parafia w Kosztowach organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” w terminie 27.06-7.07.2018 r. Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej http://www.parafiakosztowy.pl.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe popołudnia i środowe wieczory. Nie ma też wieczornych Mszy św. i nabożeństw od poniedziałku do piątku.