Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.

Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o 11.15 odbędzie się koncert kolędowy Happy Big Bandu – zapraszamy. Nieszpory kolędowe o 15.00, a kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii z po Mszach św. o 9.30, 11.15 i 15.30 dzieci z z SP nr 10 przeprowadzą zbiórkę przed kościołem na cele projektu UNICEFu Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.

W czwartek, 11.01.2018 r. o godz. 18.00 w salce przy probostwie odbędzie się kolejne spotkanie przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy (w sierpniu br.). Zapraszamy zainteresowanych.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na nieszpory kolędowe z chórem „Familia” o 15.00, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

W kolejne dwie niedziele na Mszy o 11.15 będziemy gościć: - chór z Morgów (21.01) i zespół „Agapetos” (28.01), które po Mszy św. będą kolędować dla nas i z nami.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać o tym, jak zostać królem, o nowym biskupie Paryża, który jest lekarzem, a święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wielu 44 lat oraz o tym, jak powstawał bursztynowy ołtarz w Gdańsku.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków do wspólnego kolędowania przy żłóbku, które odbędzie się 20 stycznia w Katowicach Panewnikach. Zapisy u zelatorki (kontakt w gablocie w przedsionku kościoła).

Ks. Michał zaprasza na kulig w Szczyrku – w sobotę 27.01.2018 – wyjazd o 12.00, koszt 65 zł. Zapisy u ks. Michała lub w zakrystii.

Parafia w Kosztowach organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” w terminie 27.06-7.07.2018 r. Koszt pielgrzymki : 1000 PLN + 435 EUR plus wydatki programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy polskojęzyczni w części programu, zestaw Tour Guide System do oprowadzania grupy (słuchawki), taksa lokalna – ok. 140 -150 EUR/os – dla osób, które ukończyły 65 rok życia – zniżka ok. 40 EUR). Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej http://www.parafiakosztowy.pl.

Fundacja FORTIS prowadzi kampanię społeczną na rzecz osób dotkniętych chorobą zawodową np. pylicą czy bissinozą. Więcej informacji o możliwości dochodzenia roszczeń – na plakacie w gablocie.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe popołudnia i środowe wieczory. Nie ma też wieczornych Mszy św. i nabożeństw od poniedziałku do czwartku.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Edward Molicki, l. 82, zam. ul. Różanej

- śp. Zygmunt Kułakowski, l. 52, zam. ul. Laryskiej