Ogłoszenia duszpasterskie
Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2017 r.

Dziś celebrujemy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga o obfite błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. W czasie Mszy św. o 11.15 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dziś przypada również ostatni dzień roku kalendarzowego. Dziękujmy Bogu za Jego dobrodziejstwa, których doświadczyliśmy w kończącym się roku i przepraszajmy za zło, do którego się przyczyniliśmy naszym postępowaniem. Po Mszy św. o 15.30 będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „Ciebie Boże wielbimy”. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a jednocześnie pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Odmawiając lub śpiewając hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Msze św. w porządku niedzielnym, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po Mszy św. wieczornej (ok. 16.30) kolędowanie Domowego Kościoła.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. W I piątek Msze św. o 6.30 (recytowana), 8.00 i 18.00. W czwartek i piątek nabożeństwa po Mszach św., a w sobotę, z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – kiedy wspominamy fakt objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje. Zachęcamy do udziału w Orszakach Trzech Króli – szczególnie ulicami Mysłowic. Serdecznie zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i wszystkich chętnych. Wydarzenie to będzie opierać się na wspólnym kolędowaniu podczas marszu trzech orszaków aby potem wspólnie spotkać na Mysłowickim rynku. Poszczególne grupy orszakowe wyruszą z następujących miejsc: Orszak niebieski - Kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej - Brzęczkowice - orszak afrykański króla Baltazara wymarsz o godzinie 13.00 spod kościoła, Orszak zielony - Plac przy ul. Chopina - orszak azjatycki króla Melchiora wymarsz o godzinie 13.00, Orszak czerwony - Kościół p.w. Serca Pana Jezusa - orszak europejski króla Kacpra wymarsz o 13.15 spod kościoła. Wszyscy spotkamy się o godzinie 14.00 na rynku. Szczegóły: www.myslowice.orszak.org.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o 11.15 odbędzie się koncert kolędowy Happy Big Bandu – zapraszamy. Nieszpory kolędowe o 15.00, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Dzieci z SP nr 10 przystąpiły do projektu UNICEF Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę. W ramach tego projektu uczniowie przeprowadzą zbiórkę przed kościołem w przyszłą niedzielę (7.01.2017 r.) po mszach św. o godz. 9.30, 11.15 i 15.30.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe popołudnia i środowe wieczory. Nie ma też wieczornych Mszy św. i nabożeństw od poniedziałku do piątku.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Stanisława Kamińska, l. 83, zam. ul. Chrzanowskiej 65

- śp. Halina Kozak, l. 52, zam. ul. Orzeszkowej 12

- śp. Edward Molicki, l. 82, zam. ul. Różanej 40

- śp. Zygmunt Kułakowski, l. 52. zam ul. Laryska 6

 

Parafianom i miłym gościom życzymy obfitości
Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku!