Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia – 24 grudnia 2017 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dziś nie ma nabożeństwa popołudniowego i Mszy św. wieczornej.

Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy odprawimy Mszę św. Pasterską, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza górników w mundurach, Panie i Panów w strojach ludowych oraz poczty sztandarowe. Kolekta pasterki przeznaczona jest jak zawsze na Fundusz Ochrony Życia. Po pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania Jezusowi wraz z młodzieżą naszej parafii. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie ma Mszy św. o godz. 6.30. Bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe o 15.00, w czasie których pobłogosławimy figurki Dzieciątka Jezus.

We wtorek przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli święto św. Szczepana. Msze św. będziemy świętować wg porządku niedzielnego za wyjątkiem nieszporów. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

We środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. pobłogosławimy wino. A od godz. 14.00 Kolędnicy Misyjni przejdą ulicami Brzezinki (Kościelna i Cmentarna; Reja i Malinowa; Wrzosowa, Jaśminowa i Jagodowa; Tulipanów i Różana) prosząc o wsparcie dzieci w Syrii i Libanie.

W czwartek przypada święto św. Młodzianków. O 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji dzieci naszej parafii. A po Mszy św. udzielimy dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym specjalnego błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę będziemy celebrować święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i prosić o obfite błogosławieństwo Boże dla rodzin naszej parafii. W czasie Mszy św. o 11.15 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie – serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada również ostatni dzień roku kalendarzowego. O 15.30 odprawimy uroczystą Mszę św. w int. parafian oraz za zmarłych w tym roku parafian. Po Mszy św. będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „Ciebie Boże wielbimy”. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do przeczytania świątecznego podwójnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest ponad 130 świątecznych i ciekawych stron oraz obrazek z modlitwami przy wigilijnym stole. Cena świąteczna – 8 zł. Jest też Mały Gość Niedzielny z nawiązaniem do Rorat oraz z witrażem do wyklejenia i powieszenia w oknie.

Jeszcze dziś można nabyć w zakrystii bilety na koncert „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 29 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w katowickim Spodku.

Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe popołudnia i środowe wieczory.

Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

Środa

27.12.2017, 1500

I

Brzezińska 2-26a i 13-1

II

Starowiejska, Brzezińska 28 i 27-19

Czwartek

28.12.2017, 1500

I

Brzezińska 30-54 i 37-31

II

Brzezińska 58 i 47-51

Piątek

29.12.2017, 1500

I

Dworcowa 3, 2-19

II

Brzezińska 51a-55a

Sobota

30.12.2017, 1400

I

Dolna

II

Laryska 6-14

Kolędę zasadniczo rozpoczynamy od niższych numerów domów (wyjątki zaznaczono)