Dzisiaj jest:
20 Styczeń 2018
Imieniny obchodzą:
Fabian, Sebastian

III Niedziela Adwentu Gaudete - 17 grudnia 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii (prawdopodobnie ostatnia na zapłatę remontu dzwonnicy). „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 17.30, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku w niedzielę – z tego powodu w przyszła niedzielę nie będzie nabożeństwa popołudniowego i Mszy św. wieczornej. Pomimo niedzieli zachęcamy, by zgodnie z tradycją w dzień Wigilii Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, także w czasie wieczerzy wigilijnej. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele:

- od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-8.45 oraz 16.30-17.25

- w piątek w godz. 7.30-8.45 i 15.30-17.55

- w sobotę w godz. 7.30-10.00 i 16.00-17.55

Można też skorzystać z tzw. Nocy Konfesjonałów w dekanacie:

- w środę, 20.12. w kościele w Brzęczkowicach, (g. 20.00-23.00)

- w czwartek, 21.12. w kościele w Kosztowach, (g. 20.00-24.00)

- w piątek, 22.12. w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku (g. 20.00-24.00).

Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na niedzielę – na Wigilię Bożego Narodzenia – bo wtedy, jak w każdą niedzielę, możliwości spowiadania są bardzo ograniczone.

W przedsionku kościoła można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w niedziele oraz w tygodniu po roratach).

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o fenomenie polskich Rorat, które cieszą się ogromną popularnością, o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni adwentu oraz o modlitwie i pracy na wzór św. Józefa. Jest też nowy świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego.

W zakrystii oraz w internecie (www.bilety24.pl) można nabyć bilety na IV. edycję koncertu „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się w piątek 29 grudnia br.

Plan odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii (kolędy) został wydrukowany oraz opublikowany w internecie.

Instytut Myśli Schumana zaprasza do akcji „Wigilia bez granic” – by zaprosić cudzoziemców do stołu wigilijnego w swoim domu. Można to uczynić zgłaszając swoją rodzinę na stronie internetowej www.wigiliabezgranic.com.

- śp. Wiktoria Zgodzaj, l. 95, zam. ul. Orzeszkowej 33

- śp. Teofil Gąsiorczyk, l. 83, zam. ul. Brzezińskiej 7