II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 17.30, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie we wtorek 12.12.2017 r. o godz. 16.30 do klasztoru Sióstr Służebniczek.

We wtorek po Mszy św. wieczornej (ok. o 18.45) w oratorium odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży kl. 6 i 7 SP w temacie przygotowania ich dzieci do bierzmowania.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W piątek przypada III piątek miesiąca z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Również w sobotę o godz. 19.00 w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne przed przyszłoroczną pielgrzymką do Francji.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii (prawdopodobnie ostatnia na zapłatę remontu dzwonnicy).

Na balaskach przed obrazem MB Nieustającej Pomocy znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w niedziele oraz w tygodniu po roratach).

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, że niedziela bez handlu wszystkim się opłaci, o pomocy syryjskim uchodźcom w Libanie oraz o miłości św. Józefa.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy w piątek i sobotę włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas „Tak, POMAGAM!”, a zwłaszcza wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom parafialnej Caritas oraz pracownikom sklepu „Społem”. Zebraliśmy ponad 200 kg żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najuboższych rodzin.

IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Warto spotkać się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem. Bilety w cenie: 40 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii oraz w internecie (www.bilety24.pl).

Plan odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii (kolędy) został wydrukowany oraz opublikowany w internecie.

Instytut Myśli Schumana zaprasza do akcji „Wigilia bez granic” – by zaprosić cudzoziemców do stołu wigilijnego w swoim domu. Można to uczynić zgłaszając swoją rodzinę na stronie internetowej www.wigiliabezgranic.com.