Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania ma przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny, którego motto brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 17.30, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie św. Barbary - święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie w czasie Mszy św. „barbórkowej” o 9.30 będziemy modlić się za górników i pracowników górnictwa oraz za emerytów i rencistów górniczych oraz w intencji ich rodzin. Zapraszamy do licznego udziału - także w strojach galowych. A po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej zaproszą nas na występ. W tym dniu będzie także dodatkowa Msza św. o 16.00.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. A po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie młodzieży kl. 3 Gim. przed bierzmowaniem.

W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek oraz Dzieci Maryi i Ruchu Światło Życie. Członków tych wspólnot zapraszamy szczególnie na Mszę św. o 16.30. A od 12.00 do 13.00 tzw. „Godzina łaski”, czyli możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w naszym kościele, zgodnie z zachętą Maryi, która w jednym z objawień obiecała: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.

W piątek i sobotę (8.-9.12.) odbędzie się ogólnopolska akcja Caritas „Tak, POMAGAM!” – zbiórka żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najuboższych rodzin. Zbiórka odbędzie się w wielu sklepach, m.in. w naszym sklepie „SPOŁEM” przy ul. Brzezińskiej w piątek od 8.00 i w sobotę od 7.00 do zamknięcia sklepu.

Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości - na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w niedziele oraz w tygodniu po roratach).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, czy się różni wiara mężczyzny od wiary kobiety oraz o pokoleniu nastolatków z komórką w ręku. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz informacjami o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu.

Chorych i osłabionych wiekiem odwidzimy z posługą sakramentalną w sobotę 16 grudnia.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii (kolędę) rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia (od 27.12.2017 r.). Plan został wydrukowany oraz opublikowany w internecie.

MOK przy ul. Laryskiej zaprasza na Mikołajki w Brzezince w piątek, 8.12.2017 r., od godz. 16.00. Wstęp wolny.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Alojzy Berger, l. 68, zam. ul. Brzezińskiej 34

- śp. Adam Polok, l. 58, zam. w Brzękowicach, ul. Korfantego