Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla - 26 listopada 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 15.00, a w tygodniu po Mszach wieczornych.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie dziś o godz. 15.30 w salce.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej oraz na tradycyjne nabożeństwa.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W tym tygodniu przypadają urodziny ks. Michała Wali - Msze św. w jego intencji będą w czwartek wieczorem oraz w niedzielę o 11.15. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. ok. 17.45 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Można przynieść te, które w domach będą nam towarzyszyły w adwentowym czasie. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia będzie wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. Od przyszłego tygodnia w niedziele i po roratach będzie się można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny i należy go w sobie chronić, o Birmie i Bangladeszu, które odwiedzi Papież Franciszek oraz o tym, dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz informacjami o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu.

Zbliża się "Barbórka" - święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie Msza św. barbórkowa odbędzie się w poniedziałek, 4.12., o godz. 9.30, a po Mszy św. występ dzieci ze Szkoły Podstawowej. W tym roku górnicy nie będą wcześniej kwestowali po domach, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę - można to uczynić w ramach Mszy barbórkowej. Zeszłoroczna zbiórka - zgodnie z życzeniem górników - została przeznaczona na renowację figury św. Barbary, za co serdecznie dziękujemy.

Domowy Kościół serdecznie zaprasza do wspólnych przygotowań adwentowych. 01.12 (w piątek) po mszy św. szkolnej do oratorium zapraszamy Panów wraz z dziećmi na wspólne tworzenie żłóbka dla Dzieciątka Jezus, a 02.12 (sobota) o g. 16.30 do oratorium zapraszamy Panie wraz z dziećmi na wspólne tworzenie wieńców adwentowych. Zapisy i informacje w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy rodziny z naszej parafii na weekendowe rekolekcje do Wisły. Odbędą się one w terminie 8-10 grudnia w domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie "Idylla". W programie między innymi konferencje i spotkania dotyczące budowania więzi małżeńskich. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Informacje i zapisy w zakrystii.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii (kolędę) rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia (od 27.12.2017 r.). Wstępny plan do konsultacji znajduje się w gablotach.

Rada Dzielnicy Brzezinka dziękuje za udział w głosowaniu w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego oraz za oddane głosy na ich projekt "Małpi gaj".

W ostatnim czasie zmarła:
- śp. Stanisława Robak, l. 67