Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopada 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – zapłatę remontu dzwonnicy. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 15.00, a w tygodniu po Mszach wieczornych. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

We wtorek wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Dlatego w piątek na Mszy szkolnej w sposób szczególny będziemy się modlić za naszych ministrantów i ich bliskich.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. A po Mszy św. wieczornej spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas II Gim. i kl. 7 SP.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 26.11.2017, o godz. 15.30 w salce przy probostwie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. kalendarz ścienny ze św. Józefem na nowy rok, teksty o samobójstwie i samobójcach oraz o tym, że Polacy są miłosiernym narodem.

Dziękujemy panom za pracę w ubiegłym tygodniu przy kościele / przy cmentarzu.

 

Domowy Kościół serdecznie zaprasza do wspólnych przygotowań adwentowych. 01.12 (w piątek) po mszy św. szkolnej do oratorium zapraszamy Panów wraz z dziećmi na wspólne tworzenie żłóbka dla Dzieciątka Jezus, a 02.12 (sobota) o g. 16.30 do oratorium zapraszamy Panie wraz z dziećmi na wspólne tworzenie wieńców adwentowych. Zapisy i informacje w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy rodziny z naszej parafii na weekendowe rekolekcje do Wisły. Odbędą się one w terminie 8-10 grudnia w domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie "Idylla". W programie między innymi konferencje i spotkania dotyczące budowania więzi małżeńskich. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Informacje i zapisy w zakrystii.

Caritas Polska i Fundacja Papieska Pomoc Kościołowi w Potrzebie pod patronatem Rządu RP organizują Koncert Charytatywny w katowickim Spodku w piątek 24 listopada br. o godz. 20.00. Koncert ten wpisuje się w pierwszy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka na XXXIII Niedzielę Roku Liturgicznego. Caritas Archidiecezji Katowickiej rozprowadza bilety-cegiełki w cenie 35 złotych, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc ubogim chrześcijanom w Syrii.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękuje Związkowi Górnośląskiemu Koło Brzezinka w Mysłowicach oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom naszego miasta za darowiznę w postaci odzieży, pościeli i środków czystości przekazanych dla naszym klientów w tym osobom bezdomnym. Wasza pomoc jest dla nas bardzo cenna, szczególnie, w okresie zimowym gdy zwiększa się ilość osób objętych naszym wsparciem.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Bronisława Gryfka, l. 85

- śp. Tadeusz Cichoń, l. 69