Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła - 12 listopada 2017 r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o naszych braciach i siostrach prześladowanych za wiarę w Jezusa Chrystusa. Dlatego po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie, a dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opał do kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 15.00, a w tygodniu po Mszach wieczornych. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 14.11.br. o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę przypadnie 75 rocznica śmierci ks. prob. Jana Kudery (Msza św. o 6.30). Również w niedzielę przypada w naszej parafii doroczna wieczna adoracja. Adoracja będzie pomiędzy Mszami św. oraz po Mszy św. wieczornej do 18.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii – zapłatę remontu dzwonnicy.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o prześladowaniu chrześcijan na świecie (co roku 100 tys. chrześcijan ginie za wiarę), o świętym Józefie – ideale mocnego mężczyzny oraz o niebieskim Jeruzalem w krypcie grobowej katowickich biskupów.

Dziękujemy panom za pracę przy kościele / przy cmentarzu w ubiegłym tygodniu. Jeśli pogoda dopisze, zapraszamy znów do pomocy przy pracach (jeśli nie będzie padał deszcz czy śnieg): we wtorek od 9.00 do 13.00 i w środę od 14.00 do 17.00.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Jadwiga Jendrysik, l. 69, zam. ul. Laryskiej 14/2