Ogłoszenia duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła - 5 listopada 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację Katowickiej Katedry. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 15.00, a w tygodniu po Mszach wieczornych. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

We wtorek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) w oratorium spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część odmawiamy przed Mszą św. wieczorną, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na opał do kościoła. A po Mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Do 8 listopada (do środy) można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz w tych dniach w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o Katechizmie Kościoła Katolickiego, który ukazał się 25 lat temu, o tym, jaka powinna być chrześcijańska modlitwa oraz o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora.

Zapraszamy panów do pomocy przy pracach przy kościele: we wtorek od 9.00 do 13.00 i w środę od 14.00 do 17.00.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

W dniach 8 i 9 listopada br. (środa i czwartek) zostanie przeprowadzona zbiórka środków czystości dla mieszkańców noclegowni w Mysłowicach przy ul. Strażackiej. Potrzebne są środki piorące, szampony, mydła, pasty do zębów, maszynki do golenia, ręczniki, bielizna męska – skarpety (mogą być używane, ale czyste i nie podarte) oraz buty w każdej ilości – klapki i sandały mogą być używane. Rzeczy można przynosić do siedziby Związku Górnośląskiego przy ul. Chrzanowskiej w środę, 8.11., w godz. 8.00-12.00 i w czwartek, 9.11, w godz. 16.00-19.00.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Stanisław Gąsiorek, l. 65