Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 29 października 2017 r.

Dziękujemy dziś Bogu za dar naszego kościoła parafialnego świętując 4. rocznicę jego poświęcenia i 124. rocznicę pobłogosławienia. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Sylwestra, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który na zakończenie tygodnia misyjnego wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie służył rozmową i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2018 r. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwa różańcowe dziś o 15.00, a w poniedziałek i we wtorek o 17.15. Od czwartku będziemy odmawiali różaniec za zmarłych zalecanych – w tygodniu po Mszach wieczornych, a w niedzielę w ramach nabożeństwa popołudniowego. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

We środę Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień w którym Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam wskazuje drogę do świętości. – Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych, które będzie o 14.00 na cmentarzu. Tam też, przy bramach, będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie i renowację naszych cmentarzy. Msza św. o 15.30 w kościele.

W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., do której zapraszamy zwłaszcza dzieci wczesnokomunijne z rodzicami i dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po Mszy św. wieczornej w oratorium spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów III klasy Gimnazjum.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz z Komunii św. wynagradzającej.

Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część odmawiamy przed Mszą św. wieczorną, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry.

Przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach, w rejonie naszych cmentarzy został zmieniony układ ruchu drogowego. Bardzo prosimy, by przy odwiedzaniu cmentarzy stosować się do znaków i poleceń Straży Miejskiej czy innych sił porządkowych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

- od południa 1 listopada i przez cały dzień 2 listopada przez pobożne nawiedzenia kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

- nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o miłości po(za) grób, czyli o modlitwie za zmarłych oraz o uchodźcach i imigrantach. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny.

W niedzielę 5 listopada przed Mszą o 11.15 odbędzie się procesja świętych – prosimy, by dzieci przebrały się za ulubionych świętych. Zbiórka o 11.00 w oratorium. Więcej informacji u sióstr katechetek.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Wiesława Pierzchała, l. 61, zam. ul. Orzeszkowej 14