Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2017 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o 15.00. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza dziś, o 15.30 na miesięczne spotkanie do salki przy probostwie.

Katecheza dla dorosłych w tym miesiącu wyjątkowo we wtorek, 24.10., po Mszy św. wieczornej na probostwie. Zapraszamy.

W środę przypada 125 rocznica poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod nasz kościół, a w piątek przypada 4 rocznica poświęcenia naszego kościoła.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjalną. A po Mszy św. wieczornej w oratorium spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum i 7 SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Na sumie o 9.30 będziemy modlić się za parafian oraz za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za zmarłych parafian. A o 11.15 dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii św. otrzymają pobłogosławione różańce. Będziemy też gościć Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię o tematyce misyjnej i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2018 rok. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze udamy się z wizytą do amerykańskiego instytutu, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa. Przeczytamy także o ludziach, którzy bez pieniędzy, karty kredytowej czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę oraz o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci.

W przedsionku kościoła można poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” przez złożenie podpisu pod listą (potrzeby nr PESEL). Jest też tam do wglądu sam projekt zmiany ustawy.

Nasza parafia organizuje w dniach 10-17 lipca 2018 r. pielgrzymkę do Francji (Praga, Ars, Lourdes, La Salette, Avignon, Altötting, Mariazell). Koszt 2400 zł. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała. Przy zapisie zaliczka 400 zł.

We wtorek, 24.10.2017 r., o 19.30 w OH KINO w QuickParku odbędzie się pokaz filmu „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe. Bilety w cenie 11 zł do nabycia w zakrystii.

W dniach 25-26.10. br. (środa i czwartek) zostanie przeprowadzona zbiórka środków czystości dla mieszkańców noclegowni w Mysłowicach przy ul. Strażackiej. Potrzebne są środki piorące, szampony, mydła, pasty do zębów, maszynki do golenia, ręczniki, bielizna męska – skarpety (mogą być używane, ale czyste i nie podarte) oraz buty w każdej ilości – klapki i sandały mogą być używane. Rzeczy można przynosić do siedziby Związku Górnośląskiego przy ul. Chrzanowskiej w środę, 25.10., w godz. 8.00-12.00 i w czwartek, 26.10, w godz. 16.00-19.00. Zbiórka rzeczy zostanie powtórzona w dniach 8 i 9 listopada.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Grażyna Mirocha, l. 59

- śp. Michał Król, l. 73