Dzisiaj jest:
22 Listopad 2017
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Jonatan, Stefan

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – zapłacenie remontu dzwonnicy. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o 15.00. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska, dlatego będzie dodatkowa Msza św. o 16.00.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjalną.

W piątek przypada III piątek miesiąca – poranna Msza św. o Miłosierdziu Bożym, a po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O 16.30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę, 22.10.2017 r., Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na miesięczne spotkanie o 15.30 do salki przy probostwie. A kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta, o świętym Janie Kantym (z Kęt) oraz ciekawy wywiad z Ewą Urygą.

W przedsionku kościoła można poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” przez złożenie podpisu pod listą (potrzeby nr PESEL). Jest też tam do wglądu sam projekt zmiany ustawy.

Nasza parafia organizuje w dniach 10-17 lipca 2018 r. pielgrzymkę do Francji (Praga, Ars, Lourdes, La Salette, Avignon, Altötting, Mariazell). Koszt 2400 zł. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała. Przy zapisie zaliczka 400 zł.

Trwa głosowanie w II edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś po Mszach św. będzie można zagłosować także przed naszym kościołem (potrzebny jest PESEL).

We wtorek, 24.10.2017 r., o 19.30 w OH KINO w QuickParku odbędzie się pokaz filmu „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe. Bilety w cenie 11 zł do nabycia w zakrystii.

W czwartek, 26.10.2017 r., po Mszy św. wieczornej spotkanie uczniów kl. II Gimnazjum i 7 SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Stefan Kruglej, l. 70, zam. ul. Orzeszkowej – pogrzeb w Mysłowicach Dziećkowicach