Dzisiaj jest:
23 Sierpień 2017
Imieniny obchodzą:
Róża, Apolinary, Filip

Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Przemienienia Pańskiego - 6 sierpnia 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Swoje wyrzeczenia i postanowienia można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00.

W sobotę po porannej Mszy św. odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przypada kolejny dzień fatimski - o 19.00 nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy i prosimy zabrać świece z okapnikami. Do postumentu pod figurą MB Fatimskiej można wrzucać podziękowania i prośby, które będą odczytane w czasie nabożeństwa fatimskiego.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które potrzebują lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach, o Franciszkańskim Spotkaniu Młodych oraz możemy wybrać się w wirtualną podróż – tym razem na malutką wyspę Sark.

Tegoroczny XI Farski Festyn Rodzinny będziemy świętowali w sobotę 2 września. Fanty i inne nagrody można przynosić na probostwo. Prosimy także o zaplanowanie upieczenia ciast i kołoczy, które zawsze stanowią ogromną atrakcję naszego Festynu.

20 sierpnia br. odbędzie się kolejna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Wyjazd autobusu sprzed kościoła o godz. 7.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

We wtorek 29 sierpnia br. o 9.30 na Jasnej Górze odbędzie się Msza św. w intencji mieszkańców Mysłowic. Będzie to Msza św. z naszymi pieszymi pielgrzymami. Będzie można się tam udać autobusem – zapisy w zakrystii.

Rozpoczynamy kolejną akcję Caritas - Tornister Pełen Uśmiechów! Celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży z naszej parafii. Caritas Polska zakupiła tornistry – plecaki (40 szt.), a my mamy zadbać o ich wypełnienie. Od przyszłej niedzieli będą w kościele wystawione kosze, do których będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas. Jest też możliwość, by rodzina „wypełniła” cały taki plecak – prosimy wtedy zgłosić chęć u księży.