Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Odpust Parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę - 4 czerwca 2017 r.

Obchodzimy dziś radosny dzień Pięćdziesiątnicy – wypełnienie obietnicy Jezusa – zesłanie Ducha Świętego, który zabiera nasze lęki i obawy, a daje nową radość i wolność. Dziś także świętujemy odpust parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę i wraz z Maryją uwielbiamy Boga, który wielki jest i święte imię Jego, który uczynił nam wielkie rzeczy. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieję ks. Grzegorza Borga – proboszcza par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach oraz Dziekana Dekanatu Świętochłowice.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odpustowe Nieszpory Maryjne o 15.00.

Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świątek, czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i o 18.00. Tradycyjnie w poniedziałek po odpuście chcemy modlić się w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii, dlatego Mszę św. o godz. 18.00 na odprawimy cmentarzu.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

Dyżur prawnika, z racji poniedziałkowego święta, zostaje przesunięty na następny tydzień – 12.06 br.

We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym ostatnie już spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Konferencję wygłosi ks. Krzysztof Jarczyk.

W najbliższą sobotę, 10.06.2017 r., o godz. 19.00 w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Włoch. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Więcej informacji u ks. Michała.

Do piątku, 9.06 br., można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Za tydzień zostanie opublikowana lista kandydatów, a wybory odbędą się 18.06. br. po wszystkich Mszach św.

W przyszłą niedzielę będziemy świętowali 27 rocznicę założenia Związku Górnośląskiego w Brzezince – Msza św. dziękczynna o godz. 15.30. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień po Mszach św. przedostatnia zbiórka parafialnej Caritas na rzecz syryjskich rodzin z Aleppo objętych naszym patronatem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 3-6 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt to 210 zł, wyjazd w poniedziałek 3 lipca o 15.00 z parkingu przy kościele.

Polecany najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. o zawierzeniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonają polscy biskupi w najbliższy wtorek oraz wywiad z premier Beatą Szydło na temat kapłaństwa swego syna.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła, obejścia kościoła oraz kaplicy cmentarnej. A w imieniu Domu Dziecka im. Św. o. Pio dziękujemy wszystkim darczyńcom za ok. 123 kg słodyczy!

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Wojciech Ćmok, l. 82, zam. przy ul. Chrzanowskiej 12

- śp. Zygmunt Kokot, l. 66, zam. przy ul. Topolowej 2