Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont dzwonnicy. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych dziś o 16.30. W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. O 17.15 spotkamy się przy krzyżach: w poniedziałek na rogu ulic Reja i Brzezińskiej, we wtorek na ul. Reja (nieopodal DPS-u) i w środę na ul. Chrzanowskiej, gdzie będziemy prosili o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy oraz w drodze do kościoła odprawimy nabożeństwo majowe.

We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Konferencję wygłosi p. Aleksander Bańka – Lider Centrum Duchowości w Tychach.

W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas II gimn. przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek przypada Dzień Matki – Msza św. poranna w intencji matek naszej parafii i za ++ matki. Również w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świetego.

Za tydzień pielgrzymka świata męskiego do Piekar Śląskich. Zapraszamy do pielgrzymowania. Z naszej parafii wyruszy tradycyjnie pielgrzymka rowerowa. Jest też możliwość dołączenia się do rowerowej pielgrzymki mysłowickiego PTTK i Bractwa Pielgrzymkowego, która wyruszy spod kościoła NSPJ w Mysłowicach o 7.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień odbędzie się w naszym kościele zbiórka słodyczy na rzecz Domu Dziecka im. Św. o. Pio w Mysłowicach. Słodycze będzie można składać do koszy przed bocznymi ołtarzami.

W niedzielę, 28 maja, o godz. 16.00, w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się finał międzynarodowego konkursu NON STOP CCM /zespołów wykonujących muzykę o tematyce chrześcijańskiej/. Nagrodą dla laureata konkursu jest występ na tegorocznym koncercie Bądź jak Jezus w Parku Słupna, 15 czerwca. Konkurs jest otwarty dla publiczności, a wstęp jest wolny. Zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga oraz o matkach wielkich Polaków. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z magnesem na dobre wieści dla mamy.

Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Wiktora Skworca dziś rusza proces wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Od dziś do piątku 9 czerwca do urny przed ołtarzem św. Józefa można pisemnie zgłaszać swoich kandydatów do PRD. Kandydatami na członków Rady mogą być pełnoletni (to znaczy liczący przynajmniej osiemnaście lat) katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z nienagannych postaw moralnych. Do Rady z wyboru wejdzie 7 osób. Oprócz nich członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą osoby z urzędu i osoby z mianowania proboszcza. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i diecezji.