Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci wczesnokomunijnych, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą miały specjalne nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.30. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont dzwonnicy.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o Fatimie w przededniu wizyty papieża Franciszka, wywiad z metropolitą lwowskim abpem Mieczysławem Mokrzyckim oraz o zamachu na św. Jana Pawła II z 13 maja 1981 r.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna V Brzezińska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-29 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zarządził wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Za tydzień odczytamy stosowny dekret. Ale już dziś podajemy terminarz tych wyborów:

1. Ogłoszenie i rozpoczęcie procesu zgłaszania kandydatów: 21 V (do 9 VI)

2. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych: 11 VI

3. Wybory: 18 VI

4. Ogłoszenie składu rady: 25 VI

Kandydatami na członków Rady są pełnoletni (to znaczy liczący przynajmniej osiemnaście lat) katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z nienagannych postaw moralnych.

Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom danej wspólnoty parafialnej.