Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r. – Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po Mszy św. przed kościołem członkowie parafialnej Caritas przeprowadzą zbiórkę na objęte naszym patronatem rodziny Syryjskie z Aleppo – serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, z tej okazji będzie dodatkowa Msza św. o 16.00. Także w poniedziałek od 17.00 w kancelarii dyżur prawnika.

We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Konferencję wygłosi ks. Szymon Kos.

W środę, 10 maja br., o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.

W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W sobotę przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się ok. godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą także uczestniczyć w popołudniowym nabożeństwie majowym o 15.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym co widział Abp Henryk Hoser w Medjugoriu, o wizycie papieża Franciszka w Egipcie oraz znajdziemy wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna V Brzezińska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-29 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

W sobotę 13.05. br. w godzinach 11.00-16.00 w gospodarstwie Państwa Piprek odbędzie się szczepienie psów. Koszt 30 zł.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Helena Musioł, l. 93, zam. przy ul. Chrzanowskiej