Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii - serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

 

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

W tym tygodniu będziemy przeżywać z dziećmi komunijnymi tzw. biały tydzień. Módlmy się w ich intencji o to, by przyjaźń z Jezusem trwała w nich nieustannie. Ten tydzień to także tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa - módlmy się za małżonków i narzeczonych.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek- Dzień Matki - serdecznie zapraszamy mamy na nabożeństwo majowe. A potem o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to dzień tradycyjnej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej - zachęcamy panów do pielgrzymowania. Mężczyźni, którzy pragną udać się do Piekar na rowerach, wyjeżdżają o 7.00 spod naszego kościoła lub o 7.10 z brzezińskiego rynku (z grupą Rowerowa Droga Wiary). Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚl.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. w nawiązaniu do urodzin św. Jana Pawła II, matur itp. młodzież będzie rozprowadzała kremówki papieskie.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

 

W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie od Osiedla Porcelana ulicami Dworcową, Fabryczną, Laryską i Kościelną. Proponujemy, by ołtarze powstały: I przy ul. Dworcowej, II przy styku ul. Fabrycznej i Laryskiej, III przy MOK’u, IV przy tzw. starej szkole. Spotkania organizacyjne dla osób, które chcą się zaangażować w budowę ołtarzy itp. w przyszłą niedzielę po Mszach św.

Zapraszamy do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym „Bądź jak Jezus”, który jak co roku odbędzie się w Mysłowicach-Park Słupna w Uroczystość Bożego Ciała tj. 8 czerwca. W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

W dn. 19-22 czerwca w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla naszej parafii - serdecznie zapraszamy do udziału.

W zakrystii można się jeszcze zapisać na tegoroczną parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 4-8 sierpnia.

 

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Elżbieta Penczek, l. 88, zam. przy ul. Kościelnej

- śp. Gertruda Smalcerz, l. 89, zam. przy ul. Laryskiej

Related Articles

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Nawiedzenia NMP
ul. Kościelna 14
41-400 Mysłowice-Brzezinka

tel:  32 222 26 09 lub: 32 222 28 49
e-mail: brzezinka@katowicka.pl  
lub:  parafiabrzezinka@gmail.com


Klasztor Sióstr Jadwiżanek Wawelskich
(Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, CHR)
ul. Cmentarna 6
41-400 Mysłowice

Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży w AK

Ks. ŁUKASZ PŁASZEWSKI
kom.: +48 519 318 959

e-mail: delegat.dm@archidiecezjakatowicka.pl
www: archidiecezjakatowicka.pl/kuria/delegat-ds-ochrony-dzieci-i-mlodziezy

Adres miejsca pracy:
Kuria Metropolitalna

ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice

Adres do korespondencji:
Skr. poczt. 206
40-950 Katowice

Klauzula informacyjna RODO

Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach Brzezince reprezentowana przez proboszcza ks. Andrzeja Hoinkisa dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego.

Inspektorem Ochrony Danych w Archidiecezji Katowickiej jest ks. Adam Zgodzaj – adres mailowy: iod@archidiecezjakatowicka.pl.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby). Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes