Dzisiaj jest:
24 Maj 2017
Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Milena

maryja circle 250Dzieci Maryi to grupa, która w szczególny sposób chce naśladować i czcić Maryję Niepokalanie Poczętą. Wspólnota powstała pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r., w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Sama nazwa wspólnoty wskazuje na naszą bliskość z Bogiem – jako „Dzieci Maryi” jesteśmy równocześnie „braćmi i siostrami Jezusa”. Naszym głównym zadaniem i celem jest upodobnienie się do Maryi, która jest dla Kościoła najlepszym wzorem wiary, miłości i zjednoczenia z Chrystusem.

W naszej parafii Dzieci Maryi spotykają się na spotkaniach formacyjnych w każdą sobotę o godzinie 11.00 w salce parafialnej. Na takim spotkaniu rozmawiamy o Panu Bogu i Maryi, rozważamy fragmenty Pisma Świętego, wspólnie się modlimy, ale także bawimy się, świętujemy i razem śpiewamy. Poza tym można nas zobaczyć w kościele, kiedy stoimy ze sztandarem na różnych uroczystościach. Rozprowadzamy także kartki i ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe oraz wielkanocne.  Każda z osób należących do Dzieci Maryi przyjmuje Medalik Niepokalanej, który powinna nosić ze czcią i godnością.

Zadania i obowiązki Dziecka Maryi:

- Dziecko Maryi w szczególny sposób naśladuje Maryję

- Żyje w łasce uświęcającej (regularna spowiedź św.!)

- Kocha swoją parafię, aktywnie włącza się w jej życie

- Bierze czynny i pełny udział w Eucharystii (w niedzielę i Mszy św. szkolnej)

- Bierze udział w nabożeństwie październikowym, majowym, Drodze Krzyżowej

- Często rozmawia z Bogiem na modlitwie – codziennie odmawia chociaż jedną dziesiątkę różańca

- Regularnie uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi

- Pogłębia swoją wiedzę religijną – stara się być wzorowym uczniem

- Dba o religijną atmosferę w rodzinie

- Jest apostołem wśród otoczenia – radość, przebaczenie, życzliwość, pomoc…

JEŚLI ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY WARTO ZOSTAĆ DZIECKIEM MARYI NIE ZWLEKAJ TYLKO PRZYJDŹ NA SPOTKANIE W SOBOTĘ O GODZINIE 11.00, A WTEDY PRZEKONASZ SIĘ JAK U NAS JEST. BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, GDY DO NAS DOŁĄCZYSZ J CZEKAMY NA CIEBIE!!!

DM 2016