rodzina rodzinie 1920x450 v8W odpowiedzi na apel Arcybiskupa Wiktora Skworca parafia nasza weszła w program Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". 

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas zaproponowali, by przez sześć miesięcy (od lutego do lipca 2017 r. ) w niedzielę po pierwszym piątku przeprowadzić przed kościołem zbiórkę pieniedzy na ten cel. Dzięki wiernej posłudze naszych wolontariuszy i ogromnej ofiarności parafian zebraliśmy środki, dzięki którym mogliśmy wesprzeć w sumie 8 syryjskich rodzin z Aleppo: Są to następujące rodziny:

  1. Bania Jroge Jroge (ID1662) – Bania Jroge na 45 lat, jest wdową, jej mąż zginął na wojnie. Samotnie wychowuje 2 dzieci.
  2. Elias Mekhael Mnyrji (ID1983) – Elias Mekhael Mnyrji ma 84 lata, a jego żona Laila Yacoub Hdaya 70 lat. Mieszkają w Aleppo. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy.
  3. Tamer Ibrahim Dabas (ID2009) – Tamer Ibrahim Dabas ma 56 lat i jest samotnym mężczyzną. Nie znamy losu jego rodziny.
  4. Karim Hana Karim (ID2024) – Karim Hana Karim jest wdowcem. Ma 78 lata. Mieszka w Aleppo. Jest ubogim, bardzo schorowanym mężczyzną, bez źródeł dochodu i członków rodziny. W wojnie stracił cały swój dobytek oraz dom.
  5. Miryam Abod Zetoun (ID2026) – Miryam Abod Zetoun jest samotną, młodą kobietą. Ma 23 lata. Mieszka w Aleppo. Jest biedna, bez rodziny i źródeł dochodu. W wojnie straciła cały swój dobytek oraz dom.
  6. Joseph Betros Hayek (ID4594) - mieszka w Aleppo z żoną Salwa Yousef Naim i dzieckiem.
  7. Joseph Pierre Mousally (ID4595) - mieszka w Aleppo z żoną Hiam Jamil Alnazzal i piątką dzieci.
  8. Jack Joseph Mousally (ID4555) - mieszka w Aleppo z żoną Ayda Hanna Wassouf i czwórką dzieci.