kosciol wnetrze2

Drodzy parafianie, drodzy goście,

obecnie w naszym kościele może obecnie przebywać równocześnie 59 osób. Pierwszeństwo mają osoby bezpośrednio związane z intencją odprawianej Mszy św.

Bardzo prosimy, by dzieci, młodzież oraz osoby podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa (osoby starsze, osoby z osłabionym systemem odpornościowym) pozostali w domach i uczestniczyli we Mszach św. za pośrednictwem massmediów. Wchodzimy do kościoła tylko głównym wejściem (by można było policzyć uczestników), a wyjść można także wyjściem bocznym lub z tyłu nawy bocznej.

W czasie Mszy św. w kościele zostały wyznaczone zielonymi karteczkami miejsca, które można zajmować. Miejsca są wyznaczone, byśmy mogli sprawnie zdezynfekować po Mszy św. te miejsca bez konieczności dezynfekcji wszystkich ławek. Proszę siadać tylko w tych miejscach.

Poza Mszą św. - jest dowolność zajmowanych miejsc.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w kościele w niedzielę przy głównych drzwiach wejściowych będą stały wyznaczone osoby i liczyły. Można stanąć także na placu kościelnym z zachowaniem odpowiedniej odległości pomiędzy osobami. Głośniki na zewnątrz kościoła są włączone, więc można uczestniczyć w Mszy św., a księża wyjdą na zewnątrz, by udzielić komunii św.

 

Do spowiedzi nie trzeba już się umawiać – okazja do spowiedzi w konfesjonałach – w tygodniu pół godziny przed mszami, - w niedzielę 15 minut przed mszami oraz w czwartek w czasie Adoracji NS. Po spowiedzi prosimy spryskać płynem dezynfekującym folię na kratkach i podłokietnik.