01 ZSJSAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ

TERMIN 16.02- 23.02.2019 

Program pielgrzymki do pobrania

 

RAMOWY PROGRAM:

 

1 dzień:

Zbiórka o godz. 11:00. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja i nocleg.


2 dzień: GÓRA KARMEL - KANA GALILEJSKA - NAZARET

Po śniadaniu przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. W miarę możliwości czasowych wizyta w miejscowości Nain, wspomnianej w Ewangelii Św. Łukasza (wskrzeszenie młodzieńca z Nain). Wieczorem przejazd do Nazaret. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Kolacja i nocleg.


3 dzień: GÓRA TABOR - JEZIORO GALILEJSKIE – MAGDALA -KAFARNAUM – TABGA

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Wizyta w Magdali- mieście Marii Magdaleny. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga,  w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4 dzień: BETANIA ZAJORDAŃSKA – JERYCHO – MARZE MARTWE – BETANIA

Po śniadaniu przejazd do Betanii za Jordanem- miejsca, w którym Św. Jan ochrzcił Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Wyjazd w stronę Betlejem. Po drodze postój nad Morzem Martwym- chwila czasu wolnego na kąpiel. Wizyta w Betanii- Msza Św. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.

 

5 dzień: BETLEJEM

Po śniadaniu przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy Excelsis Deo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta- wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA - JAFA

Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage- miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy z czasów pierwszych chrześcijan. Następnie przejazd do Jaffy, obecnie dzielnicy Tel Awiwu, a w starożytności ważnego portu. Zwiedzanie- port z latarnią morską, kościół Św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Powrót do Jerozolimy. Kolacja integracyjna w restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

 

8 dzień:

Przejazd do Ain Karem- rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela , gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Nikopolis (Emaus)- Msza Św Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa i przelot do kraju. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu (ok. 1:00 w nocy).

CENA 3.200 PLN + 150 USD/ os. (przy grupie 38 - 40 osób)

CENA 3.400 PLN + 150 USD/ os. (przy grupie 30 - 37 osób)

 

 

ŚWIADCZENIA:

- Przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;

- Dowóz na lotnisko w Krakowie;

- Transfery autokarem na terenie Izraela;

- 7 noclegów w hotelach  2*/3* i domach pielgrzyma (pokoje 2-3 osobowe);

- Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;

- Bilety wstępu i rejs po Jeziorze Galilejskim;

- Lunch rybny nad jeziorem Galilejskim;

- Opieka przewodnika;

- Opieka księdza;

- Ubezpieczenie: KL, NNW, CP, bagaż;

- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

- Zestawy słuchawkowe audio- Guide.

 

 

UWAGI:

Codziennie planowana jest Msza Św.

Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Cena nie zawiera zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika. Na ten cel należy przygotować kwotę ok. 20 USD/ os.

Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela.
Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.

Dopłata do pokoju 1- osobowego 200 USD.

Program przygotowany w oparciu o przeloty liniami Ryanair:

16.02.2019 (sobota) Kraków 15:10- Tel Awiw 19:50

23.02.2019 (sobota) Tel Awiw 20:40- Kraków 23:35