PIELGRZYMKA DO LOURDES
„Z Maryją przez życie”
160 rocznica objawień

 

PRAGA – ARS – LOURDES – AVIGNON - LA SALETTE -  EINSIEDELN – ALTOETTING – MARIAZELL

       

TERMIN: 10.07 – 17.07.2018

Parafia Nawiedzenia NMP w Mysłowicach - Brzezince

  Program pielgrzymki do pobrania

PROGRAM RAMOWY:

 DZIEŃ 1 (10.07, wtorek): Wyjazd pielgrzymów w godzinach nocnych (2:00). Przejazd do PRAGI. Spacer po mieście. Nawiedzenie klasztoru na Strahovie, Praskiej Lorety- sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej: w skład tego barokowego kompleksu wchodzi kościółek Narodzenia Pańskiego, Święty Domek z figurą Czarnej Madonny oraz krużganki z bocznymi kaplicami. Przejście przez Hradczany na Malą Stranę. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania w sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus.  Po Mszy św. przejście mostem Karola i zwiedzanie miasta: Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Kościół św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim, zegar Orloj. Przejazd w kierunku Niemiec (okolice Norymbergi). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 1 nocleg. 

DZIEŃ 2 (11.07, środa): Wczesne śniadanie, przejazd do ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 2 nocleg.

DZIEŃ 3 (12.07, czwartek): Śniadanie. Udział we Mszy św. w sanktuarium. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami  i 3 nocleg.

 DZIEŃ 4 (13.07, piątek): Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (Procesja Eucharystyczna, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie Massabielle). Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 4 nocleg.

 DZIEŃ 5 (14.07, sobota): Wczesne śniadanie, przejazd do Prowansji, do AVIGNON – miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym, W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był  ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. Turyści podziwiają zaciszne krużganki, korytarze, komnaty. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Czas wolny na zakup regionalnych produktów: olejki zapachowe, naturalne mydełka, kosmetyki na bazie lawendy, wyroby z porcelany. Udział we Mszy św. Przejazd do hotelu w okolicach La Salette. Zakwaterowanie, obiadokolacja, 5 nocleg.

DZIEŃ 6 (15.07, niedziela): Po śniadaniu przejazd do LA SALETTE. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani – Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków (ok. 1800 m.n.p.m.). Udział we Mszy św. Około godz. 14.00 przejazd w okolice Genewy na kolację i 6 nocleg.

DZIEŃ 7 (16.07, poniedziałek): Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym "Szwajcarską Częstochową". Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. Przejazd do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 7 nocleg.

DZIEŃ 8 (17.07, wtorek): Śniadanie. Przejazd na Bawarię, do sanktuarium Czarnej Madonny w ALTOETTING, o którym papież Benedykt XVI mówił, że jest sercem Europy. Spacer po miasteczku: kościół św. Brata Konrada, św. Filipa i Jakuba, bazylika św. Anny, Kaplica Łask, w której znajduje się cudowny wizerunek oraz urny z sercami książąt bawarskich. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed cudowną figurą i zakup pamiątek. Przejazd w kierunku kraju. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Trzech Narodów w MARIAZELL. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Czczona figurka Maryi zwana Gnadenbild (Wizerunek Łaski) znajduje się dokładnie tam, gdzie mnich Magnus zbudował swoją pierwszą kapliczkę. Modlitwa przed Ołtarzem Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Nawiedzenie Groty Świec. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup produktów lokalnych: świece, pierniki, ziołowe nalewki. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój na obiadokolację w Czechach. Przyjazd do Mysłowic po północy (ok. godz. 2.00, dziewiątego dnia - 18.07.). Pożegnanie grupy.

Cena: 2400 zł/ os.

 

CENA ZAWIERA:

- ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach 2*/3* Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;

- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, dvd, wc);

- WYŻYWIENIE 2x dziennie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji;

- OPIEKĘ PILOTA na całej trasie;

- OPIEKĘ KAPŁANA;

- REZERWACJE MSZY ŚW.

- UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 10000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;

- PAKIET PIELGRZYMA: śpiewnik, identyfikator, chusta.

- SKŁADKĘ na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

 

Uwagi:

- program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.

- codziennie planowana jest Msza Św.

- na realizację programu (bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki) należy przygotować ok.50 €

- cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.

- kalkulacja sporządzona dla grupy min. 40 uczestników.