rzym artykul 1PIELGRZYMKA DO RZYMU I SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W POMPEJACH
Szlakiem Świętych Pańskich
parafia pw. Nawiedzenia NMP Mysłowice - Brzezinka

TERMIN: 17 – 26.07.2017

KALHENBERG – SIENA – ASYŻ – CASCIA – ROCCAPORENA –  RZYM – WATYKAN – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT'ANGELO –  MANOPPELLO – LORETO – WENECJA

 Program pielgrzymki do pobrania

1 dzień (17.07, poniedziałek): Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Tranzytowy przejazd przez Czechy do Austrii. Nawiedzenie kościoła św. Józefa, nad którym opiekę sprawuje polskie zgromadzenie Księży Zmartwychwstanców, na wzgórzu KALHENBERG (484 m.n.p.m.) – miejsca, z którego rozpoczęła się słynna Odsiecz Wiedeńska. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie. Wejście do muzeum upamiętniającego zwycięstwo wojska polskiego, na czele którego stał król Jan III Sobieski. Przejście na taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Wiednia. Dalsza podróż w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

bazylikax2 dzień (18.07, wtorek): Śniadanie. Przejazd do TOSKANII, do SIENY. Nawiedzenie bazyliki San Domenico z relikwiami św. Katarzyny Sienejskiej. Udział we Mszy św. Zwiedzanie urokliwego miasta: rynek główny w formie muszli (Piazza del Campo), na którym każdego roku odbywają się słynne wyścigi konne (Palio), Palazzo Pubblico, kaplica, która została wzniesiona w miejscu, gdzie niegdyś stał dom św. Katarzyny, majestatyczna katedra Wniebowzięcia NMP. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Wyjazd do hotelu na obiadokolację. 2 nocleg

3 dzień (19.07, środa): Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Udział we Mszy św. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Następnie przejazd do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Przejazd do ROCCAPORENY – rodzinnego miasta św. Rity. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 3 nocleg.

4 dzień (20.07, czwartek): Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Praksedy, w którym znajduje się słynna Kolumna Biczowania oraz kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Udział we Mszy św. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Czas wolny na degustację włoskich lodów i słynnej kawy cappuccino. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 4 nocleg.

5 dzień (21.07, piątek): Śniadanie. Przejazd do Wiecznego Miasta. Spacer po Rzymie antycznym: Koloseum, Forum Romanum, Więzienie Marmertyńskie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Czas wolny na prywatną modlitwę przy grobie Jana Pawła II i zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon. Powrót do hotelu. Obiadokolacja połączona z degustacją wina i 5 nocleg.

6 dzień (22.07, sobota): Wczesne śniadanie. Przejazd do POMPEI miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu w Zatoce Neapolitańskiej. Obiadokolacja. 6 nocleg.

7 dzień (23.07, niedziela): Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św.. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne. Przejazd do sanktuarium św. Ojca Pio w SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Obiadokolacja  i 7 nocleg. Istnieje możliwość zakupienia produktów lokalnych (sery, makarony, oliwa, wędliny, wino, słodycze)w specjalnym markecie.

8 dzień (24.07, poniedziałek): Udział w porannej Mszy św. w sanktuarium Ojca PioŚniadanie. Przejazd do MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Modlitwa przed słynną relikwią nazywaną potocznie Chustą Weroniki. Udział we Mszy św. Przejazd do LORETO. Nawiedzenie sławnego Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzenie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Spacer po Piazza della Madonna. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 8 nocleg.

9 dzień (25.07, wtorek): Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka- wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Msza św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na zakup pamiątek, produktów lokalnych (maski, wyroby ze szkła z Murano) i indywidualny posiłek. Przygotowanie się do nocnej podróży. Tranzytowy przejazd przez Austrię i Czechy.

10 dzień (26.07, środa): Powrót do Mysłowic przed południem. Zakończenie pielgrzymki.

CENA:

45 OSÓB: 2150 ZŁ;

POWYŻEJ 50 OSÓB: 2000 ZŁ

Świadczenia:

- przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja);
- 8 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
- wyżywienie 2x dziennie- 8 śniadań, 9 obiadokolacji;
- opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
- Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator, obrazki pamiątkowe; ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów wjazdów autokarem do miast, biletów komunikacji miejskiej (metro), napojów do obiadokolacji, barki do Wenecji, lokalnych przewodników i słuchawek tzw. Audio guidy - łącznie  ok. 75 Euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

Zaliczka w wysokości 300 zł przy zapisie na pielgrzymkę.  Na życzenie pielgrzyma biuro wystawia faktury indywidualne do zakładów pracy.