Ogłoszenia duszpasterskie

Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 3 kwietnia 2016 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele Caritas Archidiecezji Katowickiej. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Dziś o 15.00 uroczyste Nieszpory Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Z przyczyn od nas niezależnych chór „Familia” będzie modlił się śpiewem z nami w czasie nieszporów w przyszła niedzielę, a nie, jak wcześniej zapowiadaliśmy, dziś.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Oprócz modlitwy, spróbujmy zobaczyć w naszych środowiskach i miejscach zamieszkania osoby, które szczególnie potrzebują naszego wsparcia i postarajmy się im pomóc.

Jutro, w poniedziałek będziemy świętować Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25.03.2016 r., bo to był Wielki Piątek), czyli dzień świętości życia. Chcemy szczególnie modlić się za wszystkie dzieci poczęte, a nienarodzone, aby nie zagrożone przez ludzką samowolę mogły przyjść na świat. Chciejmy też podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki Różańca św. oraz specjalnej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji dziecka poczętego, aby przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie. Deklaracje wyłożone są już dziś na balaskach, a odciętą i wypełnioną część będzie można złożyć jutro w czasie przygotowania darów każdej Mszy św. Jutro też po każdej Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa rodzicom (matkom lub najlepiej obojgu małżonkom), którzy aktualnie spodziewają się dziecka. Jutro kancelaria i dyżur prawników odbędą się normalnie.

Przypominamy dzieciom, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej, że mają możliwość kreatywnego i ciekawego spędzenia czasu w świetlicy parafialnej we wtorki i piątki od 14.00 do 18.00. Zapraszamy.

We wtorek, 5 kwietnia br. o godz. 17.00, w klasztorze Sióstr Służebniczek, odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

W czwartek będzie okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów Gimnazjum.

W piątek Msza św. szkolna o 16.30, na którą zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy wiele informacji na temat Bożego Miłosierdzia oraz o św. siostrze Faustynie. Do GN jest dołączona płyta CD z muzyczną i recytowaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego. Polecamy też „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Mysłowicach zaprasza na dwa wydarzenia, które odbędą się w siedzibie przy ul. Powstańców 19 w przyszłą sobotę, 9 kwietnia br.:

- drugie spotkanie w ramach Akademii Rodziny w godz. 11.00-13.00;

- wykład Pana Senatora RP Czesława Ryszki na temat Księdza Kardynała Augusta Hlonda, o godz. 15.00.

 

Zapowiedzi:

12.   Krystian Knapik, zam. w Brzezince

        Izabela Babińska, zam. w Mysłowicach